30.08.2015

20 sposobów na bycie twórczym i zmotywowanym do działania! Zapewne nie raz dotknęła Cię nudna rutyna, która sprawia, że czujesz się do niczego. Chcesz zrobić coś pozytywnego i twórczego, ale idzie Ci to jak przysłowiowa krew z nosa. Mam dla Ciebie parę rad, które wypróbowałam na sobie i działają w każdej chwili! Są niezawodne. Jak to mówi Pani z reklamy leku.

1) Stwórz coś co Cię zainspiruje! 

Może to być zeszyt z wyklejonymi zdjęciami. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które szybko tracą motywację. Zdjęcia nie tylko dodadzą Ci poweru, ale także mogą podsunąć ciekawy plan na realizację marzeń. Kolejnym rozwiązaniem jest powieszenie obrazków z estetycznymi cytatami, które możesz znaleźć u mnie CO PIĄTEK i wydrukować :)
   
2) Wyjdź na dwór!

 To taka prosta metoda, a jednak nie przez każdego doceniana. Nie ma nic lepszego od wystawienia twarzy na zewnątrz i wyciszenia się na pewną skalę problemów. Założę się, że masz swoje ulubione miejsce w danym mieście. Może to biblioteka, a może ławeczka za rogiem? Nie ważne! Idź i się wycisz. Oczyść swój mózg od złych myśli!


3) Szkicuj tyle ile wlezie! 

Czy ktoś kiedyś powiedział Ci, że najlepszą rzeczą od usunięcia negatywnych wątpliwości jest przelanie ich na papier? Nie? To teraz wiesz! Rysuj dobre i złe emocje. Złe emocje możesz ujawniać szkicując wrogów bądź inne złe symbole. Dorysuj im wąsy, krzaczaste brwi, zarost! Może to dziecinne, ale bardzo pomocne! Nie masz pojęcia jaką moc na ołówek w połączeniu z kartką.

 
4) Uspołecznij się!

Jakkolwiek to absurdalnie brzmi! Zaloguj się na portalach inspiracyjnych typu : We♥It.
Może pozwiedzaj blogi inspiracyjne, portale takie jak ZSZYWKA.
Pamiętaj też o Tumblr'ach, Facebook'ach i Instagram'ach!

5) Nauczyć się nowych umiejętności!

Nie ma nic fajniejszego niż poznawanie czegoś nowego, a przy tym kształtowanie się niczym malutki diamencik. Musisz przyznać, że jest to świetna zabawa i wspomnienie. Kto wie, może właśnie to coś Cię tak wciągnie, że będziesz pragnęła robić to w przyszłości? 

6) Czytaj książki!

Sądzę, że każda z Nas ma tematykę książki, którą mógłby czytać i czytać. Zacznij to robić! A jeżeli nie przekonuje Cię to na tyle to wróć może do swoich nastoletnich książek albo poznaj nowe dziedziny literatury hmm? Pozwoli Ci to na bycie bardziej oczytaną, a jest to ważna cecha Kobiety Sukcesy czy Biznesu.

7) Złam rutynę! 

Zamiast wstawać z myślą ,,KAWAAAA!", wstań zarzuć szybko dresy i pobiegaj  wokół domu przez około 15 minut będąc jeszcze rozespana. Pomaga, a jak pobudza! Czarna kawa bez cukru przy tym to pestka. 

8) Otaczaj się kreatywnymi ludźmi!

To cudowne widząc tyle zaangażowanych buziek w daną rzecz! Tacy ludzie są wiecznie zmotywowani do pracy, a przy czym zarażają samą energią! Mając takich przyjaciół to czysty skarb! 

9) Jeżeli jesteś w krytycznym nastawieniu szpieguj ludzi / wrogów! 

Może to głupie, ale czy nie ma nic fajniejszego niż bycie lepszym? Tak! Wiem! Najfajniej jest zjeść i mieć ciastko. Zgoda. Ale sama przyznaj to też świetna zabawa, a przy okazji zdenerwujesz swojego wroga, tym, że Twój projekt jest najlepszy! Jak to się mówi: wszystkie chwyty w wojnie dozwolone. Może to się wydawać egoistyczne, ale jeżeli nie chcesz nie musisz wykorzystywać tego przeciwko danej osobie.

10) Podróżuj!

Podróże są nie od dzisiaj cudownym oderwaniem się od rzeczywistości. Podróżuj, śnij, odkrywaj. To niech będzie Twoim cel. Przy takim wyjeździe można również poznać daną kulturę, ludzi, kraj, zasady oraz tradycje! Nic tylko zapisywać i robić zdjęcia! 

11) Posłuchaj muzyki!

Lek na smutki i radości! Od zawsze uważałam, że muzyka płynie mi w żyłach. Nie ma dnia bym nie puściła choćby ulubioną nutkę gdy jestem sama w domu. Przy okazji pozdrawiam wszystkich, którzy mają zepsute słuchawki! Łączymy się! 

12) Oglądaj filmy!

Może natchną Cię do twórczego życia bohaterowie śmiesznych filmów? 

13) Stwórz swoją przestrzeń.

Nie ważne czy to będzie łazienka, czy miejsce pod stołem. Ma oddawać Ciebie. Twój chaos, zdezorientowanie, nadzieję, łatwowierność, pasję, zakochanie. Wszystko też to co czujesz. Twórz!  

14) Skończ to co zaczęłaś.

 W szafie gromadzi się od sterty niedokończonych projektów? Masz 2 wyjścia. WYRZUĆ JE albo DOKOŃCZ. Pozbycie się ich jest już naprawdę opcją podbramkową. Sama o tym wiesz, prawda?

15) Odwiedź galerie, muzea, teatry.

Zakochaj się w sztuce! Sztuka jest piękna i intrygująca. W głowie obserwatora dzieła zawsze gromadzą się w głowie nurtujące pytania. Niektóre z nich może pomogą Ci podjąć ważną decyzję. Nie zajmie ci to mnóstwo czasu, a wyciszysz się i wyłączysz. 

16)Stwórz dziennik marzeń lub celów! 

Albo to i to. To cudowne rozwiązanie i bardzo pożyteczne. 

17) Przestań porównywać się do innych!

Jesteś niepowtarzalna i wyjątkowa. Zapamiętaj to. Nikt nie może być Tobą i Ty nie możesz być nikim innym. Nie lubisz czegoś w sobie? Zaakceptuj to bądź pracuj nad tym! Pracuj i pracuj. Wszystko jest możliwe jeśli tylko chcesz! 

18) Posprzątaj dom w rytmie muzyki! 

Czasami taka dziecinna czynność potrafi cudownie napoić pozytywną energią i nadzieją. Nie wiem dlatego czy jestem sama z tą sprawą, ale od dziecka jak sprzątałam to śpiewałam i tańczyłam. Zostało mi to do dzisiaj. Nawet w biurze gdy nikt nie patrzy lubię sobie coś zanucić i uśmiechnąć do swojego odbicia gdzie układam akty prawne. 

19) Spójrz przed siebie okiem Boga.

To absurdalne - ktoś tak pomyśli. Wcale nie. Spójrzcie na przyrodę w inny sposób. Z uwielbieniem, z zachwytem. Polecam godzinę 3-4 rano gdy niebo jest inne. Gdy ktoś o tej godzinie nie śpi, proszę o mnie pomyśleć. Zawsze wstaję o tej porze i spoglądam w niebo. Później ponownie kładę się spać. Mini rutyna, ale nigdy mnie nie zawodzi. cudowny czas, który jest tylko mój. Zawsze w takiej chwili czuję, że jestem szczęściarą, bo żyję. 

20) Teraz....powiedz sobie: ,,dam radę" i idź to 
zrób. 

Później w komentarzu jeżeli byś chciała podziel się choćby najkrótszym zdaniem: ,,Dałam radę, zrobiłam to co chciałam".   

A Ty wiedz, że jestem z Ciebie dumna! 
 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy jeden komentarz są one warte dla mnie bardzo dużo! Dziękuję, Gabriella

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka